tradiční výrobce měřicí techniky
English Česky Africa China Español Français Magyar Polski Sweden USA UAE

Sledování teploty při výrobě a přípravě mléčných produktů

15-09-2017

Mlékárna Valašské Meziříčí s.r.o. je jedním z tradičních výrobců mléka a mléčných výrobků v České republice. Současný výrobní program tvoří výroba konzumních mlék, smetan a kysaných výrobků především pak smetanových, střednětučných ovocných a nízkotučných ovocných jogurtů, kysaných výrobků, BIO kysaných výrobků a jogurtů, jogurtových mlék atd.

Výrobky z Mlékárny Valašské Meziříčí lze v současné době nalézt po celé republice, v celé síti obchodních řetězců i maloobchodních sítí. Společnost se postupně orientuje i na slovenské a maďarské trhy. Produkty valašskomeziříčské mlékárny jsou každoročně oceňovány v několika potravinářských soutěžích.

Při výrobě mléčných produktů je nutné dodržovat velké množství předpisů a norem. Zejména důležitým faktorem je udržování konstantních teplot v jednotlivých fázích výroby a výzkumu. Pro tyto aplikace se nejvíce osvědčují dataloggery firmy COMET System, s. r. o., které  monitorují teplotu v chladících skříních a inkubátorech prostorů laboratoře a výroby.

Dataloggery COMET vynikají především díky jejich vysoké přesnosti, jednoduché obsluze a práci s daty, přehlednému displeji a vysoké životnosti baterie. Používány jsou především dataloggery S0110, které v kombinaci s tabletem a aplikací COMET Downloader splňují kritéria pro monitorování daných prostor v tomto potravinářském provozu.

Místo realizace:

Mlékárna Valašské Meziříčí

Použité přístroje:

S0110

Country:

Česká republika

Rok realizace:

2013