tradiční výrobce měřicí techniky
English Česky Africa China Español Français Magyar Polski Sweden USA UAE

Realizace online monitoringu při skladování vakcíny COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech

14-01-2021

Realizace online monitoringu při skladování vakcíny COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech v Liptovské Nemocnici s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu.

Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovském Mikuláši je jednou z prvních nemocnic, které na Slovensku provádějí očkování proti COVID-19 vakcínou od firmy Pfizer-BioNTech.

Tato vakcína klade vysoké nároky na skladování a proto se nemocnice obrátila na firmu COMET System s.r.o., abychom doporučili řešení pro online monitoring včetně SMS a e-mail alarmových notifikací.
 
Pro tuto aplikaci byl použit bezdrátový IoT datalogger s vestavěným GSM modemem U0141M a teplotní sonda Pt1000TR125/E pro velmi nízké teploty, která má rozsah měření -190°C až 150°C. Nedílnou součástí online monitoringu je také COMET Cloud, který umožnuje náhled a zpracování odeslaných dat z jakéhokoliv zařízení s přístupem na internet a rozesílání e-mailových notifikací.
 
Uvedený datalogger má 4 vstupy a je vhodný pro sledováni více teplot - teplota vakcíny -80°C při skladování i přepravě, +2°C až +8°C při aplikaci vakcíny, nebo současném skladováni jiné vakcíny např. od Moderny při -20°C.

Instalace přístroje je velmi jednoduchá. Po vložení sondy do prepravního chladícího boxu, mrazáku nebo ledničky s vakcínami se na displeji přístroje ihned zobrazují měřené hodnoty. Poté se nastaví alarmy, zadají telefonní čísla a spustí odesílání dat do COMET Cloudu. V případě překročení nastavených mezí odchází ihned mimořádná zpráva o vzniku alarmu (SMS, e-mail dle konfigurace).
 
Okamžitá informace o kritické teplotě tak pomáhá zabránit znehodnocení vakcíny.

Použité přístroje:

U0141M SN239E