×
Did you know that Comet exists in a US version as well?
tradiční výrobce měřicí techniky
English Česky Africa China Español Français Magyar Polski Sweden USA

HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

15-09-2017

Zhruba před dvěma roky jsme hledali nový systém na měření teploty a vlhkosti v sušících komorách pro sušení vylisovaných cihel. Stávající technologie již nedostačovala a náklady na údržbu byly vysoké.
Kritérií pro hledání bylo samozřejmě hned několik. Spolehlivost, cena, jednoduchost, vysoký stupeň krytí IP a mechanická odolnost.

 

Zvolili jsme typ snímače T3117, který vyhovuje našim podmínkám ve všech směrech. Velkou výhodou je možnost nastavení vlastního rozsahu měření. Software pro nastavení je možno bezplatně stáhnout ze stránek výrobce.

 

Na fotografiích je vidět prostředí, ve kterém jsou snímače nasazeny. Jedná se o poměrně náročné prostředí s velkými teplotními rozsahy. A dosud se nestalo, že by některý ze snímačů jevil známky poruchy.

 

Snímače ovládají vzduchové klapky, které pouštějí teplý vzduch do komor, kde je následně pomocí ventilátorů rozháněn po celé komoře. Teploty se pohybují od 40°C do 110°C a vlhkost od 2% do 90%. Je tedy vidět, že snímače pracují ve velkém rozsahu jak teplotním, tak vlhkostním.

 

Snímače T3117 od firmy COMET SYSTEM s.r.o., mohu jen doporučit. 

 

Jiří Hrdlička
elektrotechnik
HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.
Závod Libochovice

Místo realizace:

Dolní Bukovsko

Použité přístroje:

T3117

Instalováno:

HELUZ v.o.s.
www.heluz.cz

Country:

Česká republika

Rok realizace:

2012