tradiční výrobce měřicí techniky
English Česky Africa China Español Français Magyar Polski Sweden USA UAE

Bezdrátové monitorování hladiny N2 v dewarových nádobách

03-03-2022

Ve spolupráci se společností COMET System nabízíme bezdrátový monitoring hladiny kapalného dusíku uvnitř dewarových nádob. Instalace je možná na většinu standartně dodávaných nádob na trhu.

Monitorování hladiny je prováděno pomocí bezdrátového teploměru značky Comet v kombinaci s kryogenní teplotní sondou Pt1000. Výsledky měření jsou rádiovým přenostem přenášeny do internetového uložiště COMET Cloud, odkud je možné je vzdáleně monitorovat a případné alarmové stavy dále distribuovat pomocí varovných SMS zpráv nebo emailu.

Velkou výhodou celého zařízení je jeho nezávislost na externím napájení. Teploměr je napájen pouze integrovanou baterií s kapacitou dostatečnou až na 7 let provozu (v závislosti na četnosti odesílaných zpráv do internetového uložiště).
Zařízení, které je připevněno na zátce dewarovy nádoby, obsahuje pouze jediný kabel k sondě opatřený navíc dodatečnou ochranou proti zlomení. Při manipulaci s uzávěrem, tak není potřeba zařízení nikterak odpojovat a následně připojovat. Manipulace nevyžaduje žádné nadstandartní zacházení a robustní konstrukce navíc zabraňuje náhodnému poškození zařízení.

V rámci měření je možné nastavit dvě alarmové hladiny v závislosti na teplotě. Běžně je tak možné sledovat jak pokles hladiny pod určenou mez, tak i případné poškození pláště dewarovy nádoby (náhlý nárůst teploty uvnitř nádoby). O obou alarmových stavech pak zařízení dokáže informovat uživatele v řádu několika málo minut pomocí SMS zprávy nebo emailu.

Hlavní přednosti:

  • bezdrátový, bateriový provoz
  • snadná manipulace
  • robustní provedení
  • odezva alarmových stavů pomocí SMS a emailu
  • lze instalovat do většiny typů dewarových nádob


Instalaci zařízení je možné provádět i na nádobách, které již jsou plně obsazeny vzorky. Instalace nezabírá prostor pro skladovácí kanystry, nádobu je tak možné plně využít.
Instalace zajištujeme na místě u zákazníka naším technikem. Vzhledem k velkému množství typů nádob je cena monitorovacího systému vždy kalkulována individuálně.

Místo realizace:

Česká republika

Použité přístroje:

W0841E W0841 W0832 W0811

Instalováno:

Life M s.r.o. IČ 050 81 904 Voděradská 2552 / 16 251 01 Říčany u Prahy

Country:

Česká republika

Rok realizace:

2022