tradiční výrobce měřicí techniky
English Česky Africa China Español Français Magyar Polski Sweden USA UAE

COMETEO měří Antarktidu

13-06-2023

Profesionální meteokryty před vlivy počasí COMETEO úspěšně monitorují klimatické podmínky na České vědecké stanici J. G. Mendela v Antarktidě. Tímto krokem máme jedinečnou možnost otestovat spolehlivost a odolnost našich přístrojů v náročných arktických podmínkách.

Česká vědecká stanice J. G. Mendela je součástí Masarykovy univerzity v Brně, která je jedinou univerzitou na světě zaštiťující národní výzkumný program v Antarktidě. Od roku 2007 vlastní a provozuje vědeckou stanici, která leží na ostrově Jamese Rosse při nejsevernějším výběžku Antarktického poloostrova. Stanice se nachází na území Antarktidy, kde panují jedny z nejtvrdších podmínek na Zemi, které zahrnují extrémně nízké teploty, silné větry a nepředvídatelné povětrnostní jevy.

Umístěním přístrojů COMET na Českou vědeckou stanici J. G. Mendela můžeme poskytnout nejen důležité informace o počasí v této oblasti, ale také provést testování našich zařízení v nehostinných podmínkách. Naše meteokryty před vlivy počasí byly pečlivě navrženy a vyrobeny tak, aby odolávaly extrémním teplotám, silnému větru a vlhkosti, které jsou charakteristické pro tuto oblast. Díky tomu si můžeme ověřit, že naše přístroje splňují nejvyšší standardy spolehlivosti a kvality nejen v extrémních klimatických podmínkách.

Spolupráce s Masarykovou univerzitou představuje pro COMET velkou příležitost pro další rozvoj a inovace našich produktů.