COMET SYSTEM, s.r.o.
Bezrucova 2901
756 61  Roznov pod Radhostem
CZECH REPUBLIC
Tel.: +420 571 653 990

E-mail: info@cometsystem.com


 Podpora Školení
« zpět

V případě, že se přístroj nechová podle očekávání, doporučujeme před kontaktováním výrobce nebo před odesláním přístroje na opravu
navštívit diskusní forum zaměřené na práci s měřicí technikou COMET.

Kalibrační služby

Výrobky Comet jsou dodávány s kalibračními listy od výrobce - Comet System, s.r.o. Kalibrační list je zahrnut v ceně výrobku. Comet System, s.r.o. není akreditovanou kalibrační laboratoří, metrologie Comet je certifikována jako součást systému řízení jakosti dle ISO 9001:2015.

Výrobky Comet jsou dodávány s kalibračními listy od výrobce - Comet System, s.r.o. Kalibrační list je zahrnut v ceně výrobku. Comet System, s.r.o. není akreditovanou kalibrační laboratoří, metrologie Comet je certifikována jako součást systému řízení jakosti dle ISO 9001:2015.

Comet System, s.r.o. má Registrační osvědčení od Českého Metrologického Institutu.
Kalibrační list vychází z požadavků normy ČSN EN ISO/IEC 17025.

Metrologická návaznost našich etalonů je deklarována v kalibračním listu - identifikace etalonu, jeho platnost a sdělení o metrologické návaznosti. Kopie kalibračních listů našich etalonů lze zaslat za poplatek.

Kalibrace teploty je prováděna standardně v jednom bodě - při +23°C.

Kalibrace vlhkosti je prováděna standardně v jednom bodě - při 50% RV.

Kalibrace atmosferického tlaku je prováděna u většiny přístrojů ve dvou bodech, a to při okolním tlaku a při snížením tlaku v blízkosti spodní hranice měřicího rozsahu (800 resp. 750 hPa). U tlakoměrů T2xxx se kalibruje ve třech bodech.

Kalibrace elektrických veličin - proudu, napětí, odporu jsou prováděny v několika bodech (3 až 5) dostatečně pokrývajících měřicí rozsah přístroje.

Ukázky kalibračních listů:

 

Kalibrace v akreditované kalibrační laboratoři

Pokud nevyhovuje kalibrační list od výrobce - Comet, např. kalibračními body, pokud to požaduje legislativa, příp. nadřízené orgány kontroly, lze dodat na objednávku výrobky Comet s kalibračním listem od akreditované kalibrační laboratoře Meros s.r.o. - teplota, relativní vlhkost, elektrické veličiny. Standardně je kalibrace prováděna ve 3 bodech, které lze libovolně specifikovat. Dle dohody je na vyžádání možno kalibrovat i ve více bodech.

Kalibrace teploty a relativní vlhkosti je možno objednat také u akreditované kalibrační laboratoře LabMet s.r.o. našeho certifikovaného obchodního zástupce.

Tlakoměry a snímače atmosférického tlaku Comet lze dodat na objednávku s kalibračním listem od akreditované kalibrační laboratoře BD SENSORS s.r.o.

Ceny kalibrací od akreditované kalibrační laboratoře jsou uvedeny v ceníku, vždy v příslušenství k jednotlivým přístrojům.

Při požadavku na kalibraci doručte prosím výrobek do sídla společnosti Comet - zásilkovou službou, poštou, osobně. Pro rychlý průběh zakázky uveďte vždy prosím:
- zda je požadována kalibrace od výrobce - Comet nebo zda je požadována kalibrace od akreditované kalibrační laboratoře
- které veličiny kalibrovat a ve kterých bodech
- kontakt na osobu, která může poskytnout doplňující informace

Pro usnadnění, prosím, vyplňte a vytiskněte formulář opravy, který přidáte k zásilce.

Zásilky adresujte na:
COMET system s.r.o.
SERVIS
1. máje 1220
756 61  Rožnov pod Radhoštěm

Kontakt na servisního pracovníka:
Čestmír Zeman
Tel.: +420 571 653 990, linka 22;
Mob.: +420 734 571 922
e-mail: zeman@cometsystem.com
COMET SYSTEM, s.r.o.
1.máje 1220
756 61  Rožnov pod Radhoštěm